دانلود نمونه معرفی نامه مشخصات رابط  استان-فرم شماره ۳

فراخوان دومین جشنواره ملی پرواز آزاد ایران

(دانش آموزی)

مقدمه:

با توجه به اهمیت و جایگاه علم هوافضا و صنایع مرتبط با آن و نیز کم رنگ بودن نقش آن در جامعه، در جهت ترویج فرهنگ آشنایي با صنعت هوافضا شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر(جمپا) اقدام به تأسیس باشگاه پروازآزاد ایران عضو مجمع جهانی پرواز آزاد با اخذ تفاهم نامه مشترک به شماره ۱۲۰۸ /۹۶  با معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی ،حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید نموده است. این باشگاه در جهت تجهیز و برگزاری کارگاه‌ها، هم‌اندیشی‌های علمی- تخصصی و دوره‌های آموزشی برای فارغ‌التحصیلان، در به‌کارگیری دانش و فناوری روز جهت انتقال دانش به دانش‌آموزان و ارتقاء سطح علمی و عملی مطابق با استانداردهای جهانی راه‌اندازی گردیده است.

با تأکید بر توسعه زیرساخت‌های موردنیاز در جهت ترویج و نهادینه‌سازی فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار ملی مطرح در نقشه جامع علمی کشور و ارتقای ابزارهای آموزشی و پژوهشی در بین دانش آموزان در سطح مدارس، پژوهش سراهای دانش‌آموزی و کانون‌ها به ‌عنوان مرجع پژوهشگران و صنعتگران آینده به شمار می آیند. با توجه به برگزاري اولین دوره جشنواره ملی که درشهریور ماه سال ۱۳۹۸برگزارگردید ، دومین دوره مسابقات کشوري پرواز آزاد ایران نیز ذیل همین جشنواره توسط باشگاه پروازآزادایران کارگزار ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی ،حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با مشارکت قطب هوافضای کشوری پژوهش سراهاي دانش آموزي در سال۱۳۹۹ برگزارمي شود.

اهداف:

  • کشـف و شکوفـایی استعداد دانش‌آموزان در حوزه هـوایی وهـوانوردی، فضـایی و…
  • ترویج و گسترش علم هوانوردی در کنار ورزش هوانوردی مطابق با استاندارد جهـانی
  • ایده پردازی و تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌آموزان و هدایت آنها به سمت کـارآفـرینی
  • هـدایت تحصیلي دانش آموزان مستعد و علاقه مند به سمت رشته تحصیلي هـوافضا
  • شـناسایی استعداد هـای برتر جهت حضـور در مسابقـات ملی، بین‌المللی و جهـانـی
  • تشکیل استارت آپ جمپا به سرپرستی فارغ ‌التحصیلان دانشگاه‌ های برتر در مـدارس

 

الف: معرفی مسابقات و شرایط شرکت کنندگان مسابقات:

برگزاری جشنواره  مطابق با تقویم اجرایی مندرج در شیوه نامه برگزاری جشنواره ملی پرواز آزاد ایران در سه سطح منتخبین شهرستان، استان و کشوری به‌صورت سالانه در سراسر شهرهای کشور با هدف انتخاب تیم جهت اردو و همچنین منتخبین جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی و جهانی با حمایت مالی و به‌صورت رسمی از سوی باشگاه پرواز آزاد ایران و ستاد توسعه فناوری حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد.

جشنواره ملی پروازآزاد ایران در گروه های مختلف و هرساله با افزایش سطح علمی مسابقات با توجه به دپارتمان آموزش و سطح آموزش دانش آموزان در شهریورماه هرسال در مرحله کشوری برگزار می‌گردد.ولی با توجه به شریط کرونا در کشور در بهمن ۱۳۹۹ برگزار میگردد.

مرحله  شهرستان و استانی مسابقات با توجه به بخشنامه، توسط قطب هاي استانی وبا نظارت کارشناس محترم نظارت و پیگیري امور پژوهش سراها وکانون های فرهنگی استان  و نماینده باشگاه پرواز آزاد ایران به صورت حضوری یا غیرحضوری باتوجه به صلاحدید و تامین منابع استانی و بر اساس نمونه برگ هاي داوري مندرج در راهنماي هر گرایش و سهمیه تعیین شده در جدول ذیل، برگزار می گردد.

ردیف گرایش شاخه فردی/گروهی ابتدایی متوسطه راهنما
۱ هواپیمای مدل –

موتور کشی

زمان انفرادی ۳ ۱ پیوست ۱
 

۲

 

موشک کاغذی

مسافت انفرادی ۳ ۱  

پیوست ۲

 زمان ۳ ۱
 

 

 

۳

 

 

 

 

 

ایده پردازی و ماکت

طراحی وساخت هواپیمای مدل-موتور کشی انفرادی

گروهی(۳نفر)

۳ ۳  

 

 

پیوست۳

طراحی و ساخت موشک کاغذی ۳ ۳
طراحی و ساخت ماکت ۳ ۳

توجه :         دریافت هزینه ثبت نام جهت شرکت در مسابقات هوافضا برای کلیه دانش آموزان در تمام مراحل  ممنوع بوده و به صورت کاملا رایگان می باشد.

 

ب – معرفی برگزیدگان استانی برای شرکت در مرحله کشوری مسابقات:

برگزیدگان مرحله استانی مطابق نمونه برگ ذیل و توسط کارشناس محترم نظارت و پیگیري امور پژوهش سراهاي دانش آموزي وکانون های فرهنگی استان معرفی شده و تمامی مستندات مورد نیاز در هرگرایش در صورت لزوم با نظر هیات داوران و نماینده باشگاه پرواز آزاد ایران به قطب کشوري ارسال می گردد و قطب کشوري مستقر در پژوهش سراي دانش آموزي نسبت به ارسال مدارک و معرفی برگزیده ها به دبیرخانه کشوری دومین مسابقات ملی پرواز آزاد ایران اقدام مینماید. *همچنین ضروري است کارشناس امور پژوهش سراهاي دانش آموزي ضمن ورود با نقش” کمیته اجرایی استان ” و نماینده باشگاه پرواز آزاد ایران که از قبل در سامانه  براي ایشان ایجاد شده است، نسبت به ثبت نام برگزیدگان استانی جهت شرکت در مرحله کشوري مسابقات، اقدامات لازم را معمول نمایند.

بخش هواپیمای مدل -موتور کشی

کارگاه آموزشی رایگان  ویژه دانش آموزان

حضوری :دانش آموزان جهت شرکت در کارگاه های آموزش  به صورت حضوری در محل مدرسه و یا پژوهش سراها وکانون های فرهنگی دانش آموزی زیر نظر مربیان مورد تایید جمپا شرکت نمایند .

غیر حضوری: دانش آموزان جهت شرکت در کارگاه های آموزش  به صورت  غیرحضوری  به صورت آنلاین از طریق پنل عضویت خود و یا با دریافت فایل pdf نسبت به آموزش و با پشتیبانی آنلاین در مسابقه شرکت نمایند .

تبصره هزینه ها:

*کلیه لوازم و ابزار های ساخت هواپیمای مدل در سایت www.jampa.ir  بخش فروشگاه و یا با هماهنگی نماینده جمپا و یا مدیر پژوهش سراهای دانش آموزی میتوانند دریافت نمایند .

*هزینه لوازم و ابزار ۳ عدد مدل هواپیما جهت ساخت و پرواز  به صورت سراسری طی مصوبه کارگروه مشترک باشگاه پرواز آزاد ایران مبلغ  ۱۷۵٫۰۰۰ معادل یکصد و هفتاد و پنج هزار تومان میباشد .

کارگاه آموزش مربیگری

در راستای برگزاری مسابقه و طرح ملی آموزش رایگان به دانش آموزان در جهت اهداف جشنواره و تیم سازی در مدارس باشگاه پرواز آزاد ایران کارگزار ستاد توسعه فناوری حوزه فضایی ،حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اقدام به برگزاری کارگاه مربیگری در دو سطح ویژه دبیران علوم و کاروفناوری ،معاونین آموزشی و فارغ التحصیلان رشته فنی مهندسی و هوافضا مینماید .

سطح آموزش مدت ساعت حضوری غیرحضوری مشخصات مدل آموزش آزمون مدرک پایان دوره
مقدماتی ۸ دارد دارد ۳مدل آموزشی دانش آموزان با بدنه تیرک تئوری و

عملی پرواز

باشگاه پرواز ازاد ایران و ستاد توسعه فناوری فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
متوسط ۳۰ دارد ندارد ۱مدل آموزشی با بدنه تیرک و ۱ مدل با بدنه استراکچر تئوری و

عملی پرواز

*باشگاه پرواز ازاد ایران و ستاد توسعه فناوری فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

*سازمان فنی و حرفه ای

روش ثبت نام : از طریق سامانه ملی باشگاه پرواز آزاد ایران به آدرس اینترنتی www.jampa.ir

نکات مهم :

*محل برگزاری کارگاه مربیگری سطح مقدماتی با توجه به ثبت نام شرکت کنندکان حداقل ۳۵ نفر در محل پژوهش سرای دانش آموزی منطقه برگزار میگردد .

* محل برگزاری کارگاه مربیگری سطح متوسط در مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای همراه با اسکان و پذیرایی برگزار میگردد .

تبصر یک:

در صورت ثبت نام شرکت کنندگان در دوره متوسطه از استان حداقل ۱۵ نفر باشد در محل استان مذکور برگزار میگردد که شامل تخفیف ۱۵ درصد میگردد.

صدور مجوز خاص :

مربیان شرکت کننده در کارگاه آموزشی مربیگری سطح متوسط مجاز پس از اخذ مدرک از سازمان فنی و حرفه ای مجاز به آموزش در سطح مقدماتی در شهر و استان خود با هماهنگی باشگاه پرواز ازاد ایران میباشند .

پرداخت حق السهم مربیان جمپا:

در راستای راه اندازی کمپین آموزش رایگان برای دانش آموزان ، باشگاه پرواز آزاد ایران در همین راستا با همکاری حامیان این طرح اقدام به پرداخت حق السهم مربیان به ازای ثبت نام دانش آموزان هر نفر مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰ ریال  اقدام مینماید .

بنیاد خیرین حامیان جمپا در راستای برگزاری کارگاه های آموزش رایگان در جهت تامین لوازم و ابزار برای دانش آموزان مناطق محروم و یا خانواده های کم درآمد اقدام به اعطای بسته های حمایتی و سهمیه بندی با توجه به عملکرد پژوهش سراهای دانش آموزشی نموده است .

دبیرخانه مرکزی جشنواره

تهران-خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، ابتدای خیابان بصیری،خیابان پابرجا ،بلوار آیینه ، نبش خیابان گل یـخ غربی، پلاک ۱۶طبقه ششم واحـد ۶۰۲کد پستی : ۱۹۴۹۶۳۵۲۴۹    ایمیل:info@jampa.ir   تلفن : ۲۲۶۲۴۱۵۴-۰۲۱   پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته :  ۰۹۰۲۲۶۲۴۱۵۴

                                                                                                                           سجادراستی

                                                                                                            دبیر کل جشنواره ملی پرواز ازاد ایران

jambook
telegram