کارگزار باشگاه هوافضای جوان ستاد هوایی در حوزه هواپیمای مدل، به‌منظور افزایش مشارکت استان‌ها در جشنواره ملی پرواز آزاد (جمپا)، اقدام به برگزاری دوره‌های مربیگری هواپیمای مدل در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نمود.

به گزارش بخش ترویج و فرهنگ‌سازی فناوری، در راستای اجرای طرح تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش‌آموزی در حوزه هوافضا و به‌منظور ترویج و فرهنگ‌سازی علوم هوایی و هوانوردی در بین دانش آموزان، شرکت کارگزار باشگاه هوافضای جوان، دوره‌های مربیگری ویژه جمپا برگزار می‌کند. در قالب این جشنواره، شرکت دانش‌بنیان خلاقیت برتر، به ارزیابی ظرفیت پژوهش سراهای دانش‌آموزی وزارت آموزش‌وپرورش می‌پردازد تا در فاز بعدی طرح، به نسبت میزان توانمندی و مشارکت، به تجهیز این پژوهش سراها اقدام کند.

از دیگر اهداف برگزاری جشنواره جمپا، می‌توان به شناسایی استعدادها، تلفیق کار تئوری و عملی، گسترش فرهنگ هوانوردی و انتخاب اعضای تیم اعزامی ایران به مسابقات بین‌المللی و جهانی اشاره کرد. در این راستا باشگاه هوافضای جوان، در گام اول اقدام به برگزاری دوره مربیگری ویژه فارغ‌التحصیلان، دبیران و رابطین آموزشی پژوهش سرای دانش‌آموزی نموده است.

 دوره مربیگری ویژه جشنواره جمپا با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان فارس در شهرهای شیراز و گله‌دار با مشارکت بیش از 30 نفر از نمایندگان پژوهش سرای دانش‌آموزی به مدت دو روز به‌صورت آموزش رایگان برگزار گردید. در این دوره رابطین با بخش تئوری و عملی ساخت هواپیمای مدل آشنا شدند و همچنین پرواز دو مدل هواپیمای گلایدر و موتور کشی  تجربه کردند. مربیان پس از شرکت در آزمون پایانی و قبولی در آزمون، به عضویت باشگاه هوافضای جوان درآمده و کارت هوشمند و مجوز فعالیت برای مربیان صادر می‌گردد.

 

در شهر یاسوج نیز با مشارکت بیش از 13 نفر از رابطین پژوهش سراها و دبیران مدارس دوره مربیگری ویژه جمپا برگزار شد. این دوره آموزشی با همکاری پژوهش سراهای دانش‌آموزی سراسر کشور و در راستای طرح ملی مدرسه تا پرواز ویژه اولین جشنواره پرواز آزاد ایران به‌صورت آموزش رایگان با حمایت و همکاری ستاد هوایی و هوانوردی و مرکز رشد فناوری دانش‌بنیان خلاقیت برتر برگزار می‌گردد.

https://goo.gl/r5Dsni  لینک خبر : ستاد هوایی وهوانوردی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری

مشاوره و پشتیبانی باشگاه
گفتگو آنلاین
jambook
telegram