به گزارش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی:

شیوه نامه اجرایی طرح تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی تصویب شد

پیرو امضای تفاهم نامه چهار جانبه ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش آموزی، در جلسه کارگروه مشترک، شیوه نامه اجرایی این تفاهم نامه تصویب شد.

به گزارش بخش ترویج و فرهنگ سازی فناوری، ستاد هوایی به منظور اجرایی سازی تفاهم نامه چهارجانبه ایجاد و تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش آموزی در حوزه هوافضا، با مشارکت معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، صندوق کارآفرینی امید و شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر، در گام اول اقدام به تشکیل کارگروه مشترک با حضور نماینده طرفین تفاهم نامه نمود.

این کارگروه در نخستین اقدام، پس از بررسی های کارشناسی جنبه های مختلف طرح، شیوه نامه اجرایی شامل برنامه ریزی های کوتاه مدت و میان مدت اجرای این طرح را به تصویب رساند. طبق شیوه نامه مصوب، محتوای آموزشی با محوریت هواپیمای مدل، در سه سطح به دانش آموزان ارائه می شود و با توجه به ظرفیت پژوهش سراهای مختلف، سطح متفاوتی از تجهیزات در این پژوهش سراها مستقر خواهد شد.

لازم به ذکر است تاکنون سه دوره آموزش مربیگری هواپیمای مدل، جهت اشتغالزایی و بکارگیری فارغ التحصیلان هوافضا و رشته های مرتبط در پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار شده و پس از گذراندن این دوره و اخذ مدرک مربوطه، این افراد می توانند به عنوان مربی، در شبکه به فعالیت بپردازند.

جهت دانلود و مشاهده متن این شیوه نامه به سایت ستاد هوایی به نشانی iatdh.isti.ir قسمت ترویج فناوری مراجعه نموده و همچنین جهت راهنمایی به صفحه مربوطه می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

متن شیوه نامه اجرایی

مشاوره و پشتیبانی باشگاه
گفتگو آنلاین
jambook
telegram