دومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ووزارت آموزش و پرورش در مرکز نمایشگاهی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری دانش بنیان خلاقیت برتر، امروزه از صنایع نرم و خلاق فرهنگی به عنوان یکی از مؤلفه های تاثیرگذار انتقال هویت فرهنگی نام برده می‌شود. بر اساس نقشه جامع علمی کشور در حوزه فناوری اولویت‌هایی در ردیف نخست وجود دارد که یکی از آنها فناوری‌های نرم و فرهنگی است.
صنایع فرهنگی به خلق ایده، تولید و توزیع محصولات و خدماتی می‌پردازند که ماهیت فرهنگی دارند؛ درواقع این صنایع دانش‌بنیان هستند که قابلیت زیادی برای ایجاد شغل دارند و به دلیل آنکه تولید فرآورده‌های فرهنگی بر خلاقیت، مهارت و استعداد فردی استوار است، صنایع فرهنگی را صنایع خلاق نیز می‌نامند.
در بخش‌هایی دانش آموزی حضور  باشگاه دانش آموزی هوافضای ایران ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری که از جمله مأموریت ستاد توسعه هوایی وهوانوردی «هماهنگ‌سازی»، «حمایت»، «تسهیلگری» و «روزآمدسازی زیرساخت‌های نهادی» برای توسعه اقتصادی و فناورانه هوانوردی  تجاری‌سازی آنهاست.
برگزاری نمایشگاه تکنولوژی آموزشی ایران (ETEX) و نمایشگاه‌هایی از این دست با هدف بازارسازی و ایجاد تقاضای محصولات و خدمات  در داخل کشور در راستای همین هدف مهم است.
دومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی  ۶ تا ۹ آبان ماه ۹۶ در مرکز نمایشگاهی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برگزار شد.